X

Selda Aydoğan Kimdir?

1977, Nevşehir doğumluyum. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni 1998 yılında bitirdikten sonra uzun yıllar mesleki alanımda çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik yaptım. Çocukluktan itibaren insanı, duygu ve düşüncelerin önemini, yaşam kalitemizi etkileyen faktörleri araştırarak ve düşünerek geçirdim zamanı. Tabi bunu yaparken yaptığım işte de  en iyi şekilde yapmak adına geliştim. Çalışmalarımdan dolayı iki ödül ve pek çok başarı belgesi aldım. Ancak hala yerine oturtamadığım farklı yeteneklerim olduğunu düşünürken,2000 yılında kişisel gelişim eğitimlerine katılmaya başladım. Manevi hayatımı beslemek, kendime ve etrafıma fayda sağlamak için uzun ama doğru yolda ilerlemeye başlamıştım. İşten kalan tüm vakitlerimi kişisel gelişime, psikolojiye, spiritüel hayata ve bu yoldaki kitaplara, eğitimlere ayırdım. Bir taraftan da gerçek iş hayatında doğru bir şekilde ilerleyebilmek için pek çok eğitim ve uzmanlık aldım.

Tüm bildiklerimi önce insana fayda sağlamak için sonrasında kurum ve kuruluşları daha iyi bir yere taşımak için kullandım.

2003 yılında katıldığım bir eğitimle hayata bakışım ve bundan sonraki yapmak istediklerimi tamamen değiştirip, insanlara daha çok fayda sağlayacağım spiritüel danışmanlığa başladım. Bir taraftan asıl mesleğim olan mühendislik yaparken bir taraftan çeşitli kişisel gelişim akdemi ve hocalarıyla beraber danışmanlık yaptım.
Ben hep şu soruyu sormuştum kendime, ’hayatım bu seçimimle mi sınırlı? Tek seçim hakkım vardı ve ben bunu yanlış kullandıysam bundan sonrası böylemi olmak zorunda?
Ve cevabını aradığınızda bulacağınızdan emin olun. Ben cevabı buldum, hayat, doğa, teknoloji sürekli değişiyor. Bu değişimin içinde biz de sürekli seçimler yapıp hayatımıza yön veriyoruz. Fakat seçimleri değiştirmek, seçtiğimizle mutlu olmak, iç huzuruna kavuşmak, daha başarılı olmak, fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi harika hissetmeniz mümkün.

Yapmanız gereken tek şey istemek ve tüm kalbinizle inanmak. Desteğe ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde de size rehberlik yapacak kişiye ulaşmak.

Spiritüel ve Kuantum Yaşam Koçu, Matrix Enerji Master, Eğitmen, Kurumsal Koç